Hormonaalne vähk

Tänapäeval hormoonid on väga populaarne teema naiste seas. Neile omistatakse uskumatu võimsus ja arvatakse kõigi naiste organismis toimuvate protsesside esmapõhjuseks. Kui võrd on see tõsi?

Tõepoolest, hormonaalne tasakaal  see on ilu, hea tuju ja hea enesetunne. Rikkutud tasakaal toob kaasa tõsiseid tervisehäireid.

Peamisteks naiste hormoonideks on östrogeenid. Teisesed sugutunnused moodustuvad just nende kontrolli all, tagades naiste sigivust. Peale selle, östrogeenid vastutavad naha sileduse eest, toetavad veresoonte toonust, aitavad ületada stressi, teevad naise tundlikuks ja seksikaks.  Kuid sellel kõigil on üks tingimus - hormonaalne tasakaal!

Цstradiool on üks naissuguhormoonidest, millel on kaks tuletist: hea ja halb. Heal östradioolil on ainult positiivne mõju organismile. Noortel naistel domineerib just see vorm. Umbes  30- aastaselt hakkab  tasakaal nihkuma  halva vormi poole, selle juures üldöstradiooli tase võib püsida normi piirides.

Цstradiooli halb tuletis on puhas kantserogeen. Ta provotseerib rakkudes kõrg taseme mutatsioone. Ealise hormonaalse ebatasakaalu puhul naistel peale 40-aastase vanusepiiri tõuseb järsult vähktõve tõenäosus. Naiste organismis on nii nimetatud sihtorganid. Nende elutegevus otseselt sõltub dialoogist östradiooliga.

Statistika ütleb, et kõige levinum naiste onkoloogia  rinnanäärme vähk, emakakaela, munasarja ja emakalimaskesta vähk. Kõik need haigused on hormonaalse päritoluga, ja neid nimetatakse  hormoonsõltuvateks. Üldiselt  nad tekivad menopausis; selles vanuses munasarjad lõpetavad östradiooli tootmise_ ja seda hakkab tootma rasvkude. Sellel puhul toodetakse just halva östradiooli tuletist.

Teada on, et enamus juhtudel vähki saab välja ravida, kui alustada ravi algstaadiumis. Miks siiski surevus vähki on nii kõrge?

Vähktõve kurikavalus seisneb selles, et kaebused, mis sunnivad inimest arsti poole pöörduma, tekivad alles haiguse hilisemas staadiumis. Päästa elu või pikendada elupäevi aitavad radikaalsed meetodid: kirurgiline operatsioon, keemia- ja kiiritusravi.

Tänapäeval on uuringute peamiseks suunaks kogu maailmas on vähktõve ennetamine ja varajane diagnostika. Eriti oluline on see nende jaoks, kes kuuluvad riskigruppi: üle 40-aastased naised, kellel on vähktõbi suguvõsas; naised, kes pole kunagi sünnitanud, hilised esmassünnitajad. Abordid, hiline menopaus ja varajane menstruatsiooni algus mängivad samuti negatiivset osa. Riskigruppi kuuluvad ka ülekaalulised naised, diabeetikud ja hüpertoonikud. Need haigused sõltuvad otseselt toitumisharjumustest.

Teadlased selgitasid välja, et vähktõve tekimise tõenäosus naistel on otseselt seotud dieediga. Enamgi veel selgus, et ristõieliste tarvitamine tunduvalt vähendab onkoriski; eriti kasulikud on brokkoli noored võrsed. Nendes leiti eriline aine, mis omab fenomenaalset vähivastast aktiivsust. See on indool- 3- karbinool. Ta on saanud  profülaaktiliste preparaatide peamiseks koostisosaks. Enamus Ameerika ja Euroopa naisi, saavutades 40 aasta vanuse, teevad läbi igaaastase profülaktika kuuri indool- 3- karbinooli sisaldavate preparaatidega. 

Indool- 3- karbinool mõjub ainult vähirakudele, kutsudes esile rakude loomuliku surma.

Indool- 3- karbinoolil on veel üks unikaalne omadus- kõrge viirustevastane aktiivsus. Papilloomiviiruste teatud tüved  on suutelised esile kutsuma halvaloomulisi kasvajaid. Näiteks emakakaela vähki põhjustavad just niisugused pahaloomulise iseloomuga papilloomiviirused.

Hiljuti läbi viidud oluline epidemioloogiline uuring näitas, et viiruse käekäik sõltub hormoonidest. See tähendab näiteks, et kui naisterahvas on nakatunud papilloomiviirusega, siis ta ei tohiks tegelikult kasutada hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, sest sellisel juhul risk saada pahaloomulise viirustüvega nakatumise korral emakakaela kartsinoom  tõuseb kuni kaheksa korda. 

Indool -3 -karbinool kutsub esile viirusega nakatud rakude loomuliku surma!  Peale selle ta peatab herpesviiruse paljunemist 99,9 % juhtudes!

Loodusliku päritolu poolest ta ei oma negatiivseid kõrvaltoimeid; ainus vastunäidustus on rasedus.

Nüüd ka Eestis iga naine võib kasutada juhust säilitada oma tervis ja heaolu!

ExPress Essentials   toidulisand, mille koostises on Brassica oleracea (spargelkapsas e. asparkapsas e. brokoli ), mis kuulub ristõieliste sugukonda. Üks kapsel sisaldab ristõieliste standartiseeritud ekstrakti 400 mg, (glükosinolaatid 2%, indool-3-karbinool 35 mg). Üks kapsel ExPress Essentials igapäevane profülaktiline annus.

 

[ s a n t e g r a . e e ]