Võti nooruseallika juurde

Me kõik soovime võimalikult pika aja vältel noore, terve ja elujõulisena püsida. Seetõttu on inimkond juba aegade algusest püüdnud leida teed “nooruseallika” lätetele. Meie nooruslikkuse, mälu ja positiivse enesetunde olemasolu eest lasub märkimisväärne vastutus hormoonidel. Tuntakse üht hormoonide hulka kuuluvat ainet, mida on nimetatud ka “võtmeks nooruseallika juurde” — see on DHEA.

Dehüdroepiandrosteroon ehk DHEA on hormoon, mida toodavad meie aju ja neerupealised pidevalt. Inimese organismis on ta nii meessuguhormoonide kui ka naissuguhormoonide tootmise eelprodukt. Kaasaegne elustiil põhjustab stressi, liikumisvaeguse ja valede toitumispõhimõtete tõttu organismi enda DHEA tootmise vähenemist. Sellega on ka seletatav, et vananedes toodab meie organism üha vähem ja vähem DHEA-d. Kui 25-aastastel on seda hormooni maksimaalsel võimalikul määral, siis vanuse tõustes hakkab see kiiresti vähenema, olles 80. eluaastaks 5–20% maksimaalsest tasemest. See on ka üks põhjusi, miks DHEA on tituleeritud nooruse hormooniks.

DHEA toimete kohta on tehtud palju teaduslikke uuringud kogu maailmas. Leiti, et DHEA parandab meeleolu, omab soodsat mõju südame-veresoonte haiguste korral, aitab mälu halvenemise puhul, neutraliseerib stressihormoone, olles seega ka stressivastase toimega. DHEA tugevdab ka organismi vastupanuvõimet külmetushaiguste suhtes. Põhimõtteliselt on paljud uurijad kirjeldanud DHEA-d kui hormooni, mis aitab meil pidurdada vananemist.

Oma isiklikku DHEA-taset on võimalik suurendada ka loomulikul viisil ning soodustada seeläbi organismi nooreks ja elujõuliseks jäämist.

  Tegelege füüsilise treeninguga.

  Ärge suitsetage!

  Hoiduge alkoholist või jooge seda harva ning tagasihoidlikes kogustes. Alkohol soodustab organismis stressi teket ning avaldab ebasoodsat toimet hormoonide tootmisele.

  Leidke aega puhkuseks.

  Toituge tasakaalukalt ja looduslikult.

Kui ülaltoodud soovitusi ei ole võimalik või ei taheta järgida, on lahendus leitud ka loodusest. Teadlased avastasid, et jamsijuur võib aidata aeglustada vananemist ning parandada elukvaliteeti.

 

Jamsijuure maapealne osa koosneb suurte lehtedega väätidest. Maa all kasvavad aga tumepruunid juuremugulad. Need ongi selle taime väärtuslikud osad. Mugulates sisaldub DHEA-ga väga sarnane aine diosgeniin. See on tooraine, mida organism vajab, et toota piisavas koguses organismiomast DHEA-d.

See on küllaltki nutikas lahendus: organismi jõuab loodusliku päritoluga aine, millest organism ise valmistab eluks vajalikku hormooni. Seetõttu ei ole jamsijuure kasutamine riskantne ning kõrvaltoimeid ei esine.

Ka meil Eestis on võimalik apteegist osta jamsijuurest valmistatud ekstrakti kapslitena. Üks kapsel ööpäevas on täiesti piisav, et parandada vanusega seotud kaebusi ning tõsta organismi vastupanuvõimet viirus- ja külmetushaigustele.

Jamsijuur:

  Leevendab vanusega tekkinud tervisemuresid

  Suurendab füüsilist ja vaimset heaolutunnet

  Annab juurde jõudu

  Parandab mälu

  Aitab toime tulla stressiga

Jamsijuure kapsleid soovitavad oma praktikas üha enam ka arstid. Alljärgnevalt võib lugeda endokrinoloog dr. Irina Kalitsa kirjeldust:

„Oma kogemustest arstina võin täheldada silmatorkavalt häid tulemusi enamikel patsientidel. Inimesed, kellelt on saadud tagasiside, väidavad, et tunnevad end paremini nii füüsiliselt kui vaimselt, tunnetavad väsimuse vähenemist või kadumist, magavad paremini. Näiteks võib tuua naispatsiendi (54 aastane), kes kannatas aastaid väsimuse ja depressiooni all ja ei uskunud enam ühegi rohu positiivsesse toimesse. Pärast jamsijuure ekstrakti manustamist tundis ta ennast 3 — 4 nädala möödudes teise inimesena — elujõud taastus, kasvas tegutsemistahe, paranes uni.

Umbes samade kaebustega meespatsient (58 aastane) nimetas jamsijuurt peale kuuajalist manustamist “imerohuks”, kuna muude hädade leevendudes taastus ka tema seksuaalne aktiivsus. Selliseid näiteid võib tuua hulgaliselt, kuid piirdugem kõige tüüpilisematega. Meie kõigi organism kulub. Aga kõike, mis kulunud, on võimalik parandada.”

„Wild Yam GP” on suurepärane toidulisand jamsijuure ekstrakti garanteeritud sisaldusega. 1 kapsel sisaldab 375 mg jamsijuure ekstrakti (12, 5% diosgeniini)

 
[ s a n t e g r a . e e ]