Sipelgapuu koor – tõhus ravim kõige vastu

Juba tuhandeid aastaid tagasi avastasid muistsed inkad sipelgapuu koore tervendavad omadused ja kasutasid seda ravimina. Tänapäeval on see üle maailma tuntud kui looduslik antibiootikum. 

Sipelgapuu ehk Pau D’Arco (Tabebuia heptophylla, T. impetiginosa) kasvab Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Sipelgapuu koore antibakteriaalne toime on seotud lapahooliga – ühendiga, mis eraldati koore ekstraktist esmakordselt 1882. aastal. Lapahool takistab mikroorganismide paljunemist ja kasvu. 

Preparaadi viirusevastane toime on tingitud selle võimest alla suruda käärimisprotsesse, milleta viiruste paljunemine pole võimalik. Sipelgapuu seenhaiguste vastased omadused on seotud selles leiduva ksülidiiniga, mis koos lapahooliga pärsib seente kasvu erinevates organites ja kudedes. Preparaadi parasiidivastane toime väljendub selle võimes takistada rakusiseste parasiitide paljunemist ja arengut (nt malaaria plasmoodium – malaariat tekitav ainurakne limaseen). 

Sipelgapuu koor on tugev valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ja antioksüdantsed omadused. Selle üks põhiomadusi on mobiliseerida organismi kaitsejõud haigustega võitlemiseks. Sipelgapuu koor stimuleerib immuunsüsteemi, omades tugevat toimet viiruste, seente, bakterite ja parasiitide vastu. 

Uurimused on näidanud, et sipelgapuu koore aktiivsed ained – naftakinoonid – on võimelised ohtlike võõrrakkude kasvu peatama ehk toimivad ka vähiravis. Tänu sellele on tänapäeval sipelgapuu koore tooted saanud kogu maailmas väga populaarseks. 

Milliste haiguste vastu sipelgapuu koor aitab 

* Külmetushaigused ja viirusnakkused (hingamisteede haigused, infektsioonid, gripp, larüngiit) 
* Ägedad kopsu- ja bronhiaalhaigused (trahheiit, bronhiit, astma, kopsupõletik) 
* Gastriit, mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid, sapipõiepõletik, düsenteeria 
* Kuseteede ja suguelundite haigused (neeruvaagnapõletik, põiepõletik, kusitipõletik, prostatiit, kusepõie polüübid, emakakaela põletik, veneroloogilised haigused 
* Erinevad põletikulised protsessid 
* Verehaigused (mononukleoos, rauapuuduslik aneemia) 
* Seenhaigused 
* Liigesepõletikud ja reuma 
* Nahahaigused (rasupunnid, ekseemid, paised, psoriaas, dermatoos, vitiliigo) 
* Autoimmuunsed haigused (erütematoos, HIV-infektsioonid) 
* Suhkruhaigus 
* Kõrgvererõhktõbi ehk hüpertoonia 
* Südame-veresoonkonna puudulikkus, arterite lubjastumine ehk ateroskleroos 
* Tuberkuloos 
* Sapiteede häired, kõhunäärme põletik ehk pankreatiit 

 
Sipelgapuu koort müüakse kapslitena ja seda soovitatakse kasutada kuuajase kuurina, et puhastada organismi seentest ja muudest ebavajalikest bakteritest. Sellel on ka pehmendav toime, mis leevendab näiteks ärritatud kurgu puhul. 

Allikad: blogi Tervis Tagasi, Paudarco.org, Dr Christopher’s Herbal Legacy, Santegra

Viis märki, et su immuunsüsteem on nõrk ja vajab põhjalikku turgutust

Kui need punktid käivad ka sinu kohta, peaksid oma tervise kiiremas korras käsile võtma!

1. Sa põed külmetushaigusi rohkem kui 10 korda aastas.

2. Su juuksed langevad välja ning tunned pinget lihastes ja liigestes.

3. Sa oled pidevalt väsinud, isegi hommikuti.

4. Oled tihti hädas huuleherpesega. See viirus on 90% inimeste organismis sees, kuid aktiveerub siis, kui immuunsüsteem on nõrk.

5. Köha või nohu arenevad edasi rängemateks haigusteks (kopsupõletik, bronhiit jne).

Toidulisand FluGone sisaldab kõik, mida Sinu immuunsüsteem kiireks võiduks vajab!

 

Mis on resveratrool ja kuidas see kaitseb südant?

Toomas Toomsoo, Ida-Tallinna keskhaigla neuroloogiaosakonna juhataja:

Resveratrool on taimede kaitseaine hallituste ja seenhaiguste vastu. Resveratrool hoiab ära veresoonte lupjumist ja aitab vältida trombide teket, parandades vereliistakute ehk trombotsüütide omavahelist kokkukleepumist, vähendab halva kolesterooli hulka veres, tõstes samaaegselt hea kolesterooli taset. On tõendeid, et resveratrool vähendab ka vähkkasvajatesse haigestumust. Seni on avastatud vaid üks riskigrupp, kellele see aine on kahjulik – kuna resveratrool on verevedeldaja, ei tohi seda manustada inimesed, kellel on probleeme vere hüübivusega.

Terve inimese südamele kasulik päevane kogus on 3–5 mg resveratrooli – selline kogus leidub klaasis heas punases veinis.
Punasel veinil on ainult siis tervist turgutav toime, kui teda tarvitatakse mõõdukalt.

Arstid soovitavad südameinfarkti ohu vähendamiseks juua meestel kaks, naistel üks pokaal veini päevas.
Punane vein sisaldab lisaks resveratroolile ka teisi antioksüdante ja selle joomine vähendab kõikidesse südame- ja veresoonkonnahaigustesse, seahulgas ka insulti haigestumist.

Santegra kommentaar: Unikaalne toode Shield´s Up TR sisaldab rikkalikult resveratrooli!