Glucosamine Forte

Haigus hiilib ligi märkamatult. Alguses on liigutuste tegemine veidi häiritud. Ei olegi nagu midagi erilist, vaid hommikune riietumine võtab veidi rohkem aega ja enam ei vaimusta pikemad jalutuskäigud või jalgrattasõidud, mida varem sai harrastatud. Esialgu on raske ette kujutada, et see seisund võib viidata liigeste haigestumisele, millega kaasnevad väljakannatamatud valud.

Kui ka meie, nagu Raudmees muinasjutust, saaksime kasutada määret iga kord, kui liigesed hakkavad krigisema! Siis ei peaks me muret tundma nende kulumise pärast ja poleks miljoneid inimesi, kes valude käes vaevlevad.
Kõige parem moodus liigeste liikuvuse säilitamiseks ja valu vältimiseks on liigestevahelised ja liigeste pindu katvad kõhred korras hoida. Artriidi vastu võitlemise fond pakub välja järgmised soovitused liigeste kulumise profülaktikaks:

1. Hoidke kehakaal normis. Liigne kaal tõstab liigeste haigestumise riski, kuna surve neile on suur.
2. Tegelege regulaarslt võimlemisega, see võib teid päästa liigeste jäikusest ja valust liigutuste tegemisel, kuna liigeste ümber moodustuvad tugevad lihased. Pareneb liikuvus ja liigeste vastupidavus.
3. Jälgige rühti!
4. Toituge õigesti. Hoidke oma liigeseid korras dieedi abil, mis sisaldab palju tselluloosi ja kus oleks vähe küllastunud rasvu. Manustage regulaarselt omega-3 rasvhappeid, mis on liigestele looduslikuks määrdeks. Ärge unustage vitamiine-antioksüdante A, C, E, mis soodustavad sidekoe taastumist ja uuenemist. Bioloogiliselt aktiivsetest ainetest tarvitage glükosamiini ja kondroitiini, mis mõjuvad liigestele soodsalt.

Glükosamiin on aine, mida toodab inimese organism. Põhiliselt sisaldub see liigeste kõhredes ja sel on suur osa liigeste funktsiooni säilitamisel. On kindlaks tehtud, et glükosamiini ja kondroitsiinsulfaadi defitsiit on üks degeneratiivsete liigesehaiguste põhjustest. Glükosamiin stimuleerib kollageeni moodustumist, soodustab kõhrkoe ja ümbritsevate liigeste toitainetega varustamist, samuti liigestesisese vedeliku moodustamist. Arvukad kliinilised uuringud ja katsetused on tõestanud glükosamiini manustamise efektiivsust, suurendamaks liigeste liikuvust ja vähendamaks valusid.

Glükosamiini soovitatakse tarvitada pikema aja vältel miinimum 8 nädalat, kuna aine raviefekt saabub järk-järgult. Tootes sisaldub ka haikala kõhrkude, milles on suur kogus glükosamiini.Kondroitsiinsulfaat on kõhrestruktuuri algaine. Kõhre ümbritseb tarretis, mille peamiseks komponendiks on vesi, mis annab kõhrele erakordse surveelastsuse. Kondroitsiinsulfaadil on omadus säilitada kõhrede vedelikku, luues hea amortisatsiooni, mis pehmendab löökide mõju. See omakorda tõstab sidekoe vastupidavust.
Kondroitsiinsulfaadi tähtsaim omadus on tema võime pärssida teatud fermentide mõju, mis kahjustavad sidekudet.
Kondroitsiinsulfaadi manustamine võimaldab vähendada valu intensiivsust ja parendada kahjustatud liigeste funktsionaalset võimekust.

Glükosamiinhüdrokloriid ja kondroitsiinsulfaat kuuluvad firma Santegra harukordse toote Glucosamine Forte koostisse, mis on loodud liigeste tervise säilitamiseks ja kingib liikumisvabaduse.

Glucosamine Forte:

võimaldab taastada kõhrkudet ja liigeste pesa
stimuleerib liigestevahelise vedeliku tootmist
soodustab liigestest soolade väljaviimist, tugevdab sidemeid
parendab lihaskoe verevarustust ja toitainetega varustatust
soodustab mao limaskesta taastumist

KOOSTIS: (ühes kapslis): glükosamiinhüdrokloriid 300mg; kondroitsiinsulfaat 150mg; erivalem 139mg: kriipiv saatanaküüs (Harpagophytum procumbens), haikõhre ekstrakt.
NÄIDUSTUSED: liigeste piiratud liikuvus, sidemete venitus, suurenenud füüsiline koormus, liigeste degeneratiivne ja põletikuline kahjustus, soolade ladestumine liigestesse, sportlaste traumade profülaktika.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus.
TARVITAMINE: 1 kapsel 2 korda päevas koos klaasitäie veega.
PAKEND: 60 kapslit blisterpakendis.
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC.
Ärge tarvitage toodet, kui pakend on rikutud või kui pakendile märgitud säilivustähtaeg on möödas.