Passion Flower

Passion Flower on sõltuvust mittetekitav naturaalne rahusti, sisaldab standardiseeritud 4:1 kannatuslille ekstrakti, mis on ekvivalentne 1200 mg puhta, värske taimeürdiga.
Kannatuslill on pärit Kesk- ja Lõuna-Ameerika troopilistelt ja subtroopilistelt aladelt. Selle lille õied on erakordselt kauni välimusega. Esimesena kasutasid seda taime iidsed asteegid rahustava vahendina unetuse ja kõrgenenud ärrituvuse puhul. Taime kasutasid ka Põhja-Ameerika indiaanlased ja Hispaania vallutajad. Nemad panidki lillele nime, sest see meenutas Kristuse okaskrooni.

Meditsiinis hakati taime kasutama 19. sajandi lõpul Ameerika Ühendriikides, leevendamaks närvidest põhjustatud rahutust ja mao-soolestiku spasme.
Euroopas kasutati taime esialgselt homöopaatilises meditsiinis valude leevendamiseks, unetuse, neurasteenia ja närvikurnatuse puhul. Veel soovitati taime bronhiaalsete probleemide (eriti astma puhul), põletike ja ka pediaatriliste närviprobleemide korral.

Kannatuslilles sisalduvad alkaloidid on spasmolüütilise toimega, soodustavad veresoonte laienemist ja arteriaalse vererõhu alanemist. Taimes sisalduv maltool on kasutatav sedatiivse vahendina neurasteenia, vegetatiivse düstoonia ja erutuse puhul.

Kannatuslilles sisalduvad aktiivained, mis mõjuvad aju serotoniintaseme tõusule ja seeläbi tuju paranemisele. Tänu nendele omadustele on heaks vahendiks premenstruaalse sündroomi ja klimakteersete vaevuste leevendamiseks.
Passion Flower’i preparaati kasutatakse üliaktiivsete laste rahustamiseks ja nende kontsentratsioonivõime parendamiseks.

Passion Flower’i preparaati võib kasutada ka alkoholismi ravis.

Passion Flower:

• rahustab, vähendab ärrituvust ja närvilisust
• aitab alandada arteriaalset vererõhku
• aitab uinuda ja rahulikult magada
• vähendab krampe ja spasme
• võib kasutada alkoholismivastase ravi programmis

Koostis:
1 kapslis on standardiseeritud Kannatuslille (Passiflora incarnata) 4:1 ürdiekstrakti, mis on ekvivalentne 1200 mg puhta, värske taimega 300mg.
Näidustused:
Kõrgenenud ärrituvus, unehäired, kalduvus krampidele, hüperaktiivsus lastel, alhokolismivastane programm.
Vastunäidustused:
Individuaalne ravimtalumatus, asteenia.
Kui olete rase, siis konsulteerige enne preparaadi manustamist oma raviarstiga.
Tarvitamine:
1-2 kapslit päevas koos klaasi vee ja toiduga.
Pakend: 30 kapslit blisterpakendis
Säilitamine: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30°C.