Ultivit Kids

On hästi teada, et vitamiinid ja mineraalid on lapse organismi õigeks arenguks hädavajalikud. Uuringud on näidanud, et viimasel ajal on laste avitaminoosist saanud levinud nähtus. Üks selle põhjusi on muutunud toidusedel. Sageli eelistavad lapsed maitsvat kasulikule. Kuid just toiduga peavad lapse organismi jõudma vitamiinid ning mineraalained ja kindel kogus neist peab olema „varuks” organite kudedes. Vitamiinid ja mineraalid etendavad tähtsat osa ainevahetusprotsessides, uute kudede ehitamises, terve ja tugeva organismi ja lapse kasvu kujunemises.

Firma Santegra on loonud spetsiaalselt lastele toote Ultivit Kids – maitsvad närimistabletid, mis tagavad vajaliku koguse vitamiine ja mineraalaineid, eriti intensiivse kasvamisperioodi ajal. Ultivit Kids koostises on ka vitamiinid-antioksüdandid (A, E, C), mis kaitsevad kasvavat organismi.

A-vitamiin osaleb osüdatsiooniprotsessis ja kiirendab rakkude uuenemist, reguleerib valkude sünteesi, aitab kaasa normaalsele ainevahetusele, osaleb rakkude ja algrakkude membraanide funktsioonis, etendab tähtsat osa luude ja hammaste moodustumisel, rasvade ladestumisel, on hädavajalik uute rakkude tekkimisel, on oluline normaalse nägemise säilitamisel. A-vitamiin on äärmiselt tähtis võitluses infektsioonidega, kaitseb külmetushaiguste, gripi, hingamisteede haiguste, seedetrakti ja kuseteede põletike eest. A-vitamiin on asendamatu epiteelkudede taastumisel ja säilimisel (naha ja limaskestade koostisosa). Nahakahjustuste korral (haavad, päikesepõletus) kiirendab A-vitamiin paranemisprotsesse, stimuleerib kollageeni sünteesi, parendab uute moodustuvate kudede kvaliteeti ja vähendab infektsiooniohtu.
C-vitamiini organism ise ei sünteesi ja saab seda taimse toiduga, omab tugevat taastavat toimet, reguleerib oksüdatsiooniprotsessi, süsivesikute ainevahetust, vere hüübivust, kudede uuenemist, osaleb hormoonide moodustumisel.
E-vitamiini peetakse kõige aktiivsemaks antioksüdandiks, mis kaitseb rakumembraane vabade radikaalide eest. E-vitamiin on seedetraktis rasvade omastamisel hädavajalik, vähendab vere hüübivust, tõstab füüsilist vastupanuvõimet, parendab hapniku omastamist organismi poolt, kaitseb passiivse suitsetamise ja atmosfääri saastatuse halva mõju eest, tugevdab immuunsüsteemi.
B-grupi vitamiinid (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12) on olulise tähtsusega valkude, rasvade ja süsivesikute ainevahetuses. Nad avaldavad aktiivset mõju kesknärvisüsteemi tööle, mao-sooletraktile, parendavad söögiisu ja seedimist, tugevdavad immuunsust. Ilma vitamiinita B2 pole võimalik normaalne vereloome, häirub erütrotsüütide ja trombotsüütide moodustumine. B12-vitamiin on äärmiselt vajalik rakkude õige kasvu ja eluea kestvuse jaoks, ta osaleb ka DNH ja RNH sünteesis. Aitab kaasa kudede kiiremale taastumisele (vigastuste puhul).
D-vitamiin annab luukoele tugevust, tagab kaltsiumi ja fosfori omastamise.
Rauda peab olema piisavalt, vastasel korral tekib kiiresti väsimus ja kurnatus ning raskused õppetöös.
Tsink soodustab kudede rakkude normaalset kasvu, suurendab organismi vastupanuvõimet.
Toode ei sisalda pärmi, nisu, piima, sojat, tärklist, taimeliimi, kunstlikke värvaineid ega konservante.

Ultivit Kids:

• annab organismile vajaliku koosluse vitamiine ja mineraale, ennetab lastel hüpovitaminoosi väljaarenemist
• omab üldtervistavat mõju
• tugevdab tugi-liikumiselundkonda
• sisaldab antioksüdante, mis kaitsevad organismi rakke vabade radikaalide kahjuliku mõju eest
• normaliseerib ainevahetust
• tugevdab immuunsüsteemi
• toote koostisse kuuluv raud on hädavajalik hemoglobiini sünteesiks, mis on vajalik aneemia ennetamiseks

Ultivit Kids varustab lapse organismi kõikide vajalike vitamiinide-mineraalidega.

KOOSTIS: (ühes tabletis): A-vitamiin (beetakarotiin) – 2400ME, C-vitamiin (askorbiinhape ja naatriumaskorbaat) – 50mg, D-vitamiin (kolekaltsiferool) – 100ME, E-vitamiin (d-alfa tokoferool suktsinaat) – 10ME, B1-vitamiin (tiamiinhüdrokloriid) – 1,4mg, B2-vitamiin (riboflaviin) – 1,6mg, niatsiin (niatsiinamiid) – 10mg, B6-vitamiin (püridoksiinhüdrokloriid) – 2,0mg, foolhape – 200μg, B12-vitamiin (tsüanokobalamiin) – 3,0μg, B5-vitamiin (d-kaltsiumpantotenaat) – 3,3mg, raud (karbonüülraud) – 9mg, jood (joodkaalium) – 50μg, magneesium (magneesiumtsitraat) – 5mg, tsink (tsinktsitraat) – 1mg, mangaan (mangaanglükonaat) – 1mg, kaalium (kaaliumtsitraat) – 1,5mg.
NÄIDUSTUSED: laste hüpovitaminoosi profülaktika, laste ülierutuvus, nutlikkus, kurnatus.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus. Hoiatus: hoida vitamiinid lastele kättesaamatus kohas. Üledoosi korral pöörduge viivitamatult arsti poole!
TARVITAMINE: 4-7 aastastele lastele 0,5 tabletti päevas söögi ajal (närida).
7-12 aastastele 1 tablett päevas söögi ajal (närida). Vanematele kui 12 a 2 tabletti päevas söögi ajal (närida).
PAKEND: 60 närimistabletti
SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30ºC.
Ärge tarvitage toodet, kui pakend on kahjustatud või kui pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.