Ultivit

Ultivit sisaldab naturaalseid A- ja E-vitamiine, D-vitamiini bioaktiivset vormi (kolekaltsiferool), viit erinevat C-vitamiini vormi, mineraalide biosaadavaid kelaadivorme, kergesti imenduvat ja ohutut rauavormi (karbonüülraud).
Toode on valmistatud kõrgekvaliteedilisest toorainest ja kasutades tehnoloogiat, mis tagab kõikide kasulike ainete säilimise, vastavalt GMP ja TUV seadustele.

Ultivit on vitamiinide, mineraalide ja fütotoitainete hästitasakaalustatud kombinatsioon, mis toetab eriti just südame-veresoonkonna tööd.
Ultivit on tugev antioksüdant, omab ateroskleroosivastast toimet, parendab vereringet, tugevdab veresoonte seinu, stabiliseerib vererõhku ja alandab kolesterooli taset veres. Tugevdab immuunsüsteemi, suurendab hemeglobiini taset ja omab allergiavastast toimet. See unikaalne toode parendab töövõimet, ajutööd ja mälu.

A-vitamiin on väga oluline nägemise, kasvamise ning sigivuse osas. Tugevdab immuunsüsteemi, osaleb valgete vereliblede moodustumisel. Alandab vähiriski. On oluline terve naha, tervete juuste ja küünte ning limaskestade jaoks, reguleerib luude kasvu. A-vitamiin parendab pimedas nägemist ja värvipimedust, aitab ära hoida hallkae teket ning silmapõhjade lupjumist, mis on vanurite haigused.

C-vitamiin on vajalik kasvamiseks ning hoiab korras koed kogu kehas. See on vajalik kollageeni moodustumiseks, mis on tarvilik proteiin naha, armkoe, kõõluste, sidekoe ja veresoonte jaoks.
C-vitamiin on antioksüdant, mis heastab osa vabade radikalide poolt põhjustatavast kahjust. Antioksüdandid võivad pidurdada vananemist, vähi, südamehaiguste ja põletikuliste haiguste (artriit) arengut. Samuti aitavad need vähendada kahju, mida kehale põhjustavad mürgised kemikaalid ja saasteained (näit. sigaretisuits). Eriti oluline on C-vitamiin südame-veresoonkonnale, aidates alandada vere kolesteroolisisaldust, vere viskoossust ja vältida trombide teket. Organism ei tooda ise C-vitamiini, seetõttu tuleb seda igapäevase toiduga palju süüa.

D-vitamiini peamiseks bioloogiliseks funktsiooniks on säilitada veres normaalne kaltsiumi ja fosfori tase. Soodustades kaltsiumi imendumist, aitab D-vitamiin kaasa tugeva luustiku arenemisele ja säilimisele. Ilma D-vitamiinita muutuvad luud õhukeseks ja hapraks. Uuringud on näidanud, et D-vitamiin võib olla toeks immuunsüsteemile ja reguleerida rakkude uuenemist.

E-vitamiin on antioksüdant, mis kaitseb keha vabade radikaalide eest. E-vitamiin etendab tähtsat osa immuunsüsteemi toimimises, DNA kvaliteedi parendamises ja ainevahetusprotsessides. E-vitamiinil on unikaalne omadus kaitsta rasvarakke (kaasaaarvatud kolesterool) oksüdeerumise eest, mis on ülimalt tähtis südame-veresoonkonna häireteta tööks.
E-vitamiin aitab säilitada veresoonte elastsust, vähendada vere hüübimist, trombide teket ning parendada vereringet. Kliinilised uuringud on näidanud, et E-vitamiinil on tähtis osa südame-veresoonkonna haiguste profülaktikas ja immuunsüsteemi tugevdamises.

B1-vitamiin (tiamiin) etendab tähtsat osa, aitamaks organismil süsivesikuid ja rasvu energiaks muuta. See on vajalik normaalseks kasvamiseks ja arenemiseks, aitab kaasa normaalsele südame tööle, närvi- ja seedesüsteemile.

B2-vitamiin on vajalik ulatuslikeks rakkudes toimuvateks protsessideks; B2-vitamiinil on täita põhiosa energia-ainevahetuses, seda on vaja rasvade, süsivesikute ja proteiinide ainevahetuseks. See vitamiin on tähtis hea nägemise, immuun- ja närvisüsteemi funktsioneerimiseks.

B3-vitamiin (niatsiin) on olulise tähtsusega elusrakkude energia ainevahetuses ja DNA kvaliteedi parendamises. Niatsiin on efektiivne vereringe elustaja ning alandab „halva kolesterooli” ja triglütseriidide taset; suurendab „hea kolesterooli” hulka.

B6-vitamiin (püridoksiin) on vajalik immuun- ja närvisüsteemi korralikuks funktsioneerimiseks ja rakkude kasvuks. B6-vitamiini vajavad üle 100 ensüümi, mis on seotud proteiini, rasva ja süsivesikute ainevahetusega; kuna see vitamiin osaleb neurotransmitterite (virgatsaine) sünteesis, soovitatakse seda vaimsete funktsioonide toetamiseks.

Foolhape (B9-vitamiin) aitab kaasa DNA ja RNA produktsioonile, mis on keha geneetiline materjal, samuti punaste vereliblede produktsioonile; on vajalik närvisüsteemi ja südame-veresoonkonna tööks.
Foolhape kontrollib aminohappe homotsüsteiin sisaldust veres. Selle aminohappe kõrgenenud tase võib olla seotud selliste krooniliste haigustega nagu südamehaigus ning võimalik ka et depressiooni ja Alzheimeri tõvega. Foolhappe tase langeb inimese vananedes, kuid homotsüsteiini tase tõuseb. Toidulisandina manustatud foolhape aitab homotsüsteiini taseme tõusu veres vältida.

B12-vitamiin on olulise tähtsusega närvisüsteemi ja südame-veresoonkonna töös, molekulide sünteesis, mis on seotud energia ja punaste vereliblede tootmisega. Ka DNA jaoks on see vajalik. B12-vitamiin koos foolhappe ja B6-vitamiiniga kontrollivad homotsüsteiini taset veres, vähendades südame-veresoonkonna haiguste riski. B12-vitamiini ebapiisav kogus võib põhjustada ärrituvust, depressiooni ja tunnetuslikke muutusi (kontsentratsioonvõime kadumine, mälukaotus).

Biotiin on oluline rasvhapete sünteesis, aminohapete ja rasvade ainevahetuses. Biotiin aitab säilitada normaalset veresuhkru taset. Sageli soovitatakse biotiini nahahaiguste raviks ja juuste ning küünte tugevdamiseks.

Pantoteenhape (B5-vitamiin) täidab tähtsat osa paljudes põhilistes kehafunktsioonides. Pantoteenhape on stressivastane vitamiin ja suurendab vastupidavust. See vitamiin on oluline neerupealse hormoonide tootmises. Seda on vaja antikehade moodustumiseks ja aitamaks muuta süsivesikuid, rasvu ning proteiine energiaks. B5-vitamiin on koensüüm A üheks komponendiks, mida on vaja ainevahetusfunktsioonide toimimiseks. Pantoteenhape toodab neurotransmittereid, mis on vajalikud närvide ja lihaste tööks. Pantoteenhappe puudus võib põhjustada väsimust, psoriaasi ja peavalu.
Kaltsium on esmatähtis luude ja hammaste normaalseks kasvuks ja tervena hoidmiseks, seetõttu tuleb seda tarbida kogu elu. Pikaajaline kaltsiumi defitsiit võib põhjustada osteoporoosi haigestumist, mille käigus luud manduvad ja võivad kergesti murduda. Kaltsium on elutähtis mikroelement südame-veresoonkonna funktsioneerimiseks, närviimpulsside edasiandmiseks, tugevate lihaste arenemiseks, lihaskrampide vältimiseks.
Täiendav kaltsiumi manustamine on äärmiselt oluline menopausiealistele naistele, kuna neil on suurem tõenäosus osteoporoosi haigestuda, samuti alandab kaltsium naiste südame-veresoonkonna haiguste riski.
Kaltsiumil on omadus seedetraktis siduda rasva ja kolesterooli. Selle tulemusel võib vere kolesteroolitase alaneda.

Raud on nende proteiinide tähtis osa, mis on seotud hapniku edasikandmisega.
Peaaegu 2/3 kehas leiduvast rauast sisaldub hemoglobiinis, punastes verelibledes, mis kannavad hapnikku kudedesse.
Kui rauda ei ole piisavalt, häirub hapniku transport rakkudesse, mille tagajärjeks on väsimus, madal töövõime ja nõrgenenud immuunsüsteem.
Raud on tähtis rakkude kasvu ja jagunemise reguleerija.

Karbonüülraual on mitmeid eeliseid võrreldes teiste rauavormidega: see sisaldab 98% rauda, ei sisalda rauasooli, ei ole mürgine. Tarbimisel ei esine selliseid kõrvalmõjusid nagu kõhukinnisus või - lahtisus. Seedub kergesti.

Iood on inimkeha jaoks vajalik mikroelement, mis on põhiliselt koondunud kilpnäärmesse. Kilpnääre eritab joodi sisaldavaid hormoone, mis on üliolulised, säilitamaks kõikides keharakkudes normaalset ainevahetust. Iood reguleerib energiatootmist, soojavahetust inimese ja keskkonna vahel, südame-veresoonkonna tööd, kesknärvisüsteemi arengut, organismi kompaktset kasvu, vastuvõtlikkust kahjulikele keskkonnamõjudele.

Magneesium on inimese tervisele elutähtis mineraal, millel on hulgaliselt bioloogilisi funktsioone. Magneesium osaleb inimkehas enam kui 300 bioloogilises reaktsioonis. See on oluline luustiku jaoks ja suurendab kaltsiumi omastamist, etendab tähtsat osa närvi- ja immuunsüsteemis, osaleb energia ainevahetuses ja proteiini sünteesis ning reguleerib veresuhkru taset. Võib reguleerida ka arteriaalset vererõhku.

Tsink on oluline mikroelement, mis stimuleerib rohkem kui 100 ensüümi aktiivsust. Tsink toetab immuunsüsteemi, aitab kaasa normaalsele kasvamisele ja arengule. On vajalik haavade paranemiseks, DNA sünteesiks, lõhnataju ja maitsmismeele teravdamiseks.

Seleen on tähtis mikroelement südame-veresoonkonna tarvis. Kliinilised katsed on näidanud otsest negatiivse suhet vere seleenisisalduse ja südame-veresoonkonna haiguste arengus. Seleen on tugev antioksüdant ja aktiveerib suurt hulka ensüüme, mis moodustavad antioksüdantse kaitse.
Aitab ära hoida kasvajatesse haigestumist.

Vask on paljude ensüümide osis. Mõned neist toimivad antioksüdandina, aidates kaitsta rakke vabade radikaalide kahjuliku mõju eest. Teised ensüümid on vajalikud energia tootmiseks, hormoon epinefriini tekkeks, punaste vereliblede, luude ja sidekoe jaoks. Suurem osa vasest asub maksas, luudes ja lihastes, kuid mingil määral leidub seda keha kõigis kudedes.

Mangaan on vajalik mangaan superoksiid dismutaasi produktsiooniks, üheks tähtsamaks antioksüdandiks kehas. Need ensüümid, mis on seotud kolesterooli sünteesiga, sõltuvad mangaanist. Mangaani on tarvis kilpnäärme ja neerupealse näärme tegevuseks, on vajalik K-vitamiini tootmiseks ja toimivaks raua ainevahetuseks.

Kroom on mineraal, mida inimesed vajavad väikestes kogustes, kuid millel on oluline osa tervise säilitamisel.
Kroom suurendab insuliini toimet, mis on ainevahetuse jaoks ülitähtis hormoon. Kroom vastutab süsivesikute, rasvade ja proteiinide talletamise ja ainevahetuse eest kehas. Seetõttu on ta ka olulise tähtsusega südame-veresoonkonna jaoks.
Kliinilised uuringud on näidanud, et kroom võib aidata lahti saada mõnest lisakilost ja koos füüsiliste harjutustega omab positiivset efekti lihastele, lihastoonusele ja suurendab nende massi.

Kaalium on vajalik keha kasvamiseks ja hooldamiseks. See on vajalik hoidmaks normaalset vee tasakaalu rakkudes ja kehavedelikes, etendab olulist osa närviärrituste puhul nende stimuleerimisel ja lihaste kokkutõmbumisel. Rakuensüümid vajavad normaalseks tööks kaaliumit. Ebapiisav kaaliumisisaldus veres põhjustab lihasnõrkust, aeglustunud reflekse ja raskemal juhul hingamisteede halvatust, arütmiat ning alkaloosi.

Koliin (B4-vitamiin) on vajalik kõikide rakkude struktuuri ja funktsioneerimise jaoks. Koliin on tähtis neurotransmitter ajus. Vastavalt uuringutele on mälu ja intelligentsus osaliselt seotud atsetüülkoliini ainevahetusega ajus. Koliin takistab rasvade ladestumist maksas, aidates vältida maksakahjustusi. Koliin on oluline rakumembraani ülesehituseks ja korrashoiuks, aju ja südame-veresoonkonna normalseks funktsioneerimiseks.

Inositool (B8-vitamiin) on tähtis ajurakkudele, luuüdile, silmadele ja soolestikule. Aitab parendada neurotransmissiooni ja transportida kehas rasvu. On kasulik juustele.

L-tsüsteiin etendab tähtsat osa kesknärvisüsteemi talitluses, aitab reguleerida vererõhku; aitab säilitada head nägemist, osaleb rasvade põletamises ning lihasmassi kasvatamises. Antioksüdandina on oluline immuunsüsteemile. L-tsüsteiin on juuste ja hormoon insuliini üheks komponendiks. L-tsüsteiini manustamine toidulisandina on efektiivne koos E-, C-, B6-vitamiinide ja kaltsiumi ning seleeniga.

L-metioniin aitab rasvu lõhustada ning seega vältida rasva ladestumist arteritesse, aitab seedesüsteemil raskemetalle kehast väljutada ning maksa puhastada. On tugev antioksüdant. Võib kaasa aidata mälu taastumisel.

Ruskus (Ruscus aculeatus) oli kasutusel juba antiikses Kreekas kui lahtisti ja kuseeritust soodustav vahend. On kindlaks tehtud, et taime juurel on veresooni ahendav ja põletikuvastane toime. Tänapäeval kasutatakse ruskust veenilaiendite ja veenipuudulikkuse korral ning kuseeritust soodustava vahendina.

Cayenni pipar (Capsicum frutescens L.) on läänemeditsiinis kasutusel kui vereringet stimuleeriv vahend ja valuvaigisti. Kasutatakse mao ja seedetegevuse häirete korral: koolikud, gaasid, düspepsia. Samuti halva söögiisu puhul. Suurendab maomahla eritumist ja vere juurdevoolu maoseina ja soolestikku. Omab ka antibiootilist toimet.

Viirpuu (Crataegus oxyacantha) on abiks südamehaiguste puhul – veresoonte ummistused, südameangiina ja arütmia. Taim parendab südamelihase jõudlust, veresooned ja südamelöögid muutuvad tugevamaks, aidates südant ümbritsevail artereil lõõgastuda. Alandab vererõhku, kolesteroolitaset.

Piparmünti tuntakse kõikjal kui seedetraktile lõõgastavat toimet avaldavat taime. Piparmünt soodustab süljeeritust ja selle neelamise tulemusena paraneb söögiisu, väheneb iiveldus. Toob kergendust hingamisteede haiguste korral, vähendades köhimist. Omab ka kerget bakterite-, viiruste- ja parasiitidevastast toimet.

Ingver (Zingiber officinale) on ammustest aegadest rahvameditsiinis tuntud kui põletikuvastane, grippi ennetav ja peavalu vähendav taim. Leevendab liigesevalu. On ka verevedeldaja ja kolesterooli alandaja. Ingveris sisalduv tsingerool omab valuvaigistavat, rahustavat, palavikuvastast, antibakteriaalset ja roojamist soodustavat toimet.

ULTIVIT:

• tasakaalustatud vitamiinide ja mineraalide kogum
• aitab normaliseerida vere kolesteroolitaset
• ateroskleroosivastane toime
• suurendab südamelihase, aju ja silma võrkkesta ainevahetusprotsesse
• tugevdab veresoonte seinu, toniseerib neid, stabiliseerib vererõhku
• tugevdab immuunsüsteemi
• omab antioksüdantset toimet
• parendab mälu, kontsentratsioonivõimet, tööjõudlust


KOOSTIS (ühes tabletis): A-vitamiin – 4000 IU, C-vitamiin – 300 mg, D-vitamiin – 65 IU, E-vitamiin – 50 IU, tiamiin – 3,5 mg, B2-vitamiin – 5mg, B3-vitamiin – 10 mg, B6-vitamiin – 5 mg, B9-vitamiin – 100 mcg, B12-vitamiin – 8 mcg, biotiin – 10 mcg, pantoteenhape – 10 mg, kaltsium – 120 mg, raud – 1mg, jood – 125 mcg, magneesium – 40 mg, tsink – 3 mg, seleen – 25 mcg, vask – 25 mcg, mangaan – 0,5 mg, kroom – 20 mcg, kaalium – 40 mg, koliin – 72,5 mg, inositool – 4 mg, paraaminobensoehape – 25 mg, L-tsüsteiin – 20,3 mg, L-metioniin – 20 mg, ruskus – 20 mg, cayenni pipar – 5 mg, viirpuu viljad – 15 mg, piparmünt – 10 mg, ingverijuur – 10 mg.

NÄIDUSTUSED: vitamiinipuudus, vaimse ja füüsilise töövõime langus, peale haigusi, asteenia puhul, aterosklerootilised muutused veresoonte seintes, arteriaalse vererõhu tõusu puhul, südamelihase töö ja toitainete saamise puudulikkus, arütmia, närviimpulsside juhtimise puudulikkus, veresoonte ja kesknärvisüsteemi talitlushäired.
VASTUNÄIDUSTUSED: individuaalne ravimtalumatus
TARVITAMINE: 1 tbl söögi ajal või peale sööki klaasitäie veega kord päevas.
PAKEND: 90 tabletti.

SÄILITAMINE: hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril 15-30°C.
Ärge tarvitage toodet, kui pakend on rikutud või kui pakendil märgitud säilivustähtaeg on möödas.