Vein ja tervis

Vastavalt paljudele kliinilistele ja statistilistele tõendusmaterjalidele ning laboratoorsetele uuringutele on veinis terve rida kasulikke aineid, millel on farmakoloogiline efekt inimesele...

Loe edasi...


Hormonaalne vähk

Tänapäeval „hormoonid” on väga populaarne teema naiste seas. Neile omistatakse uskumatu võimsus ja arvatakse kõigi naiste organismis toimuvate protsesside esmapõhjuseks. Kui võrd on see tõsi?

Loe edasi...


Võti nooruseallika juurde

Me kõik soovime võimalikult pika aja vältel noore, terve ja elujõulisena püsida. Seetõttu on inimkond juba aegade algusest püüdnud leida teed “nooruseallika” lätetele. Meie nooruslikkuse, mälu ja positiivse enesetunde olemasolu eest lasub märkimisväärne vastutus hormoonidel. Tuntakse üht hormoonide hulka kuuluvat ainet, mida on nimetatud ka “võtmeks nooruseallika juurde” — see on DHEA.

Loe edasi...


X Euroopa Toitumiskonverentsi põhiuudis oli seotud leptiiniga

Mullu Pariisis peetud X Euroopa Toitumiskonverentsi kõige uudsem teema oli kahtlemata plenaarloeng “Leptiin ja rasvumuse bioloogiline baas” (“Leptine and the biologic basis of obesity” – Howard Hughes Medical Institute, The Rockefeller University, New York, NY, USA), lektor Jeffrey M. Friedman.

Loe edasi...


Mis on resveratrool ja kuidas see kaitseb südant?

Resveratrool on taimede kaitseaine hallituste ja seenhaiguste vastu. Resveratrool hoiab ära veresoonte lupjumist ja aitab vältida trombide teket, parandades vereliistakute ehk trombotsüütide omavahelist kokkukleepumist, vähendab halva kolesterooli hulka veres, tõstes samaaegselt hea kolesterooli taset.

Loe edasi...


Toidulisandid

Toidulisandid: erinevad vitamiinid, mineraalid, erinevad taimsed lisandid, traditsioonilised toidulisandid, kõrgtehnoloogilised lisandid, toonikumid.... valik on suur, kuidas nendes orienteeruda ja milliseid kasutada?

Loe edasi...